Bieg „Tropem Wilczym”

Bieg Tropem Wilczym

W samo południe, w niedzielę 28 lutego, ponad 60 biegaczy wyruszyło na trasę Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Naszą szkołę reprezentowali: Iza Kłósek, Jan Nawrocki i Robert Potasz oraz mgr Artur Jaszczyński. Trasa Biegu została wytyczona na terenie Parku Rodzinnego „Uzbornia”, mierzyła dokładnie 1963 metry i nawiązywała do daty śmierci ostatniego polskiego Niezłomnego, sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś”, który zginął w starciu z ZOMO w 1963 r.
Bieg miał wymiar symboliczny, czcił pamięć Żołnierzy Wyklętych, dlatego nie wyłoniono jego zwycięzców. Zwycięzcami byli wszyscy, którzy stanęli na jego starcie. Dla uczestników przygotowano okolicznościowe koszulki i medale, które wręczali starosta Ludwik Węgrzyn, burmistrz Stefan Kolawiński i przewodniczący Rady Miasta, Jan Balicki.

Bieg „Tropem Wilczym” – GALERIA