Dzień języka francuskiego i niemieckiego

Dzień Francuski i Niemiecki (1)

Chociaż uczniowie naszego gimnazjum nie wyjechali w podróż – przenieśli się na kilka godzin do Francji i Niemiec, a wszystko za sprawą dnia języków i kultury tych krajów, który przygotowały nauczycielki języków obcych: Marta Kalinowska oraz Anna Marciszewska – Jaszczyńska. W tym dniu uczniowie zaprezentowali najważniejsze informacje dotyczące Francji i Niemiec, zapoznali swoich kolegów z historią oraz zabytkami tych krajów. Następnie wszyscy przystąpili do przygotowywania regionalnych potraw, ściśle związanych z omawianymi krajami. Największym zainteresowaniem cieszyły się ślimaki i sery francuskie, uczniowie mogli też skosztować sałatek, kiełbasek a nawet lodów kasztanowych, które ufundowała Cafeteria Chantilly. Ostatnim etapem tego dnia były warsztaty i quiz z wiedzy o Niemczech, w którym najlepsi okazali się Grzegorz Kafliński, Krystian Kaczmarczyk i Maciej Bielec.

Dzień języka francuskiego i niemieckiego – GALERIA