„JESTEM SMART”

JESTEM SMART (26)

„Z technologią na TY” !

Zajęcia z wykorzystaniem multimediów to w naszym Akademickim Gimnazjum codzienność – tym razem jednak uczniowie wzięli udział w konkursie „Jestem Smart”, kreatywnie wykorzystując nowoczesne technologie w nauce plastyki, matematyki, chemii i języka polskiego. Dzięki możliwości korzystania z przypisanego na stałe komputera, łącza internetowego oraz tablicy multimedialnej a także dzięki  dostępowi do szkolnej sieci, stworzonej za pomocą programu Microsoft Office 365 – konieczność notowania ogranicza się do minimum, gdyż materiały do każdej lekcji zamieszczane są w „chmurze”. Takie rozwiązanie umożliwiają notesy przedmiotowe aplikacji OneNoteOnline, dzięki którym nauczyciele mogą w łatwy sposób przygotowywać notatki dla uczniów, zawierające nie tylko teorię ale również ciekawe ilustracje, filmy i zadania. Tworzenie grafik, plakatów teatralnych, przeprowadzanie wirtualnych doświadczeń, wykorzystanie e-podręczników oraz multibooków a także zabawa i nauka w jednym – czyli matematyka z „GimPlusem” – to tylko część nowoczesnego modelu nauczania w Akademickim Gimnazjum, którego celem jest pobudzenie ciekawości świata i rozwinięcie zainteresowań uczniów.

Konkurs „JESTEM SMART” – GALERIA