Lekcja historii w Sukiennicach

muzeum (13)

Podczas wycieczki do Krakowa uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w lekcji historii, zorganizowanej w Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach. Dla wielu uczniów było to pierwsze – ale z pewnością nie ostatnie – spotkanie „oko w oko” z dziełami wielkich twórców. Galeria jest największą w Polsce stałą ekspozycją dziewiętnastowiecznego polskiego malarstwa i rzeźby. Obecnie prezentowane są tu wybitne dzieła twórców polskich z drugiej połowy XVIII – XIX w., m.in. płótna Marcelego Bacciarellego, Piotra Michałowskiego (najwybitniejszego malarza polskiego okresu romantyzmu), Jana Matejki (Hołd Pruski, Iwan Groźny i inne), Henryka Siemiradzkiego, Jacka Malczewskiego (np. Wigilia na Syberii), Józefa Chełmońskiego (słynna Czwórka i Burza), Władysława Podkowińskiego, Leona Wyczółkowskiego.

A obok czegoś dla ducha –  znalazło się też coś dla ciała :) Pani Prezes Fundacji I LIKE! Joanna Potasz zaprosiła wszystkich na pyszny obiad.

Lekcja historii w Sukiennicach – GALERIA ZDJĘĆ