Muzeum Figur Woskowych

muzeum-6

Podczas wycieczki do Krakowa zwiedziliśmy ,,Muzeum Figur Woskowych” Jest to miejsce gdzie w wosku została zatrzymana historia Polski. W komnatach kamienicy w której Polski król Jan III Sobieski witał kupców krakowskich – stoją pary prezydenckie Rzeczypospolitej Polskiej i znani Polacy. Wśród figur woskowych znaleźć można było postacie: Józef Piłsudski, Wojciech Jaruzelski, Lech Wałęsa z małżonką, Aleksander Kwaśniewski z małżonką, Lech Kaczyński z małżonką. Najnowsze dzieje Polski to nie tylko prezydenci – jest grono innych Polaków którzy zapisali się na kartach historii. Nie byli to politycy ale wielcy artyści, naukowcy, sportowcy i zwykli prości ludzie. W zaangażowanych wnętrzach muzeum zobaczyliśmy również: ks. J. Popiełuszkę, kardynała Stefana Wyszyńskiego, św. Maksymiliana Kolbe, Jurka Owsiaka a nawet Marcina Gortata, Agnieszkę Radwańską i Roberta Lewandowskiego. Dodatkową atrakcją Muzeum są figury takie trzech  papieży: Jan Paweł II,  Benedykt XVI, Franciszek oraz postać Matki Teresy z Kalkuty. Uczniowie mieli okazję zobaczyć gwiazdy światowego formatu oraz bohaterów wielkich hitów filmowych: Awatar, Piraci z Karaibów, Spiderman.

Muzeum Figur Woskowych – GALERIA