Muzeum Lotnictwa

muzeum lotnictwa (11)

Uczniowie naszego Gimnazjum udali się do krakowskiego Muzeum Lotnictwa. Najpierw obejrzeliśmy wystawę plenerową. Niektórzy byli tak zainteresowani eksponatami, że zaglądali nawet w najmniejsze zakamarki wystawionych samolotów. W muzeum poznaliśmy historię polskiego i międzynarodowego lotnictwa oraz przemysłu lotniczego – wyjątkowo zaciekawiły wszystkich samoloty z okresu I i II wojny światowej . Mieliśmy także okazję sami sprawdzić jak to się dzieje, że samolot się wznosi, dzięki urządzeniom, które znajdują się w nowym budynku muzeum. Wszyscy uczniowie byli zaskoczeni tym, jak szybko rozwijał się przemysł lotniczy w ciągu ostatniego wieku i jak bardzo różni się wyposażenie tych najstarszych samolotów od produkowanych dzisiaj modeli.

Muzeum Lotnictwa – GALERIA