Potęga informatyki 2017

potęga informatyki 2017 (1)

Jak zarobić duże pieniądze zajmując się grami? Jak zaprogramować własny YouTube w 15 minut? Albo jak obronić się przed niebezpiecznymi trickami hakerów? To pytania na które odpowiedzieli studenci i absolwenci Informatyki w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu podczas szóstej edycji widowiska „Potęga Informatyki”, w której uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum.

Ponad 2000 osób odwiedziło Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University z okazji odbywającej się 6. edycji multimedialnego widowiska Potęga Informatyki. W programie trzydniowej imprezy przewidziano multimedialne prezentacje na pięciu ekranach projekcyjnych którym towarzyszyły najwyższej klasy efekty specjalne obejmujące pokazy laserów, efekty świetlne oraz występy muzyczne na żywo. W trakcie widowiska przedstawiono sześć zakresów tematycznych: Potęgę programowania, Potęgę sieci komputerowych, Potęgę gier komputerowych Potęgę urządzeń mobilnych, Potęgę robotów oraz Potęgę elektroniki. Hitem pokazu był humanoidalny japoński robot Pepper, który sam wygłosił jeden z referatów. Uczestnicy zobaczyli na żywo możliwości nowoczesnego programowania: efekty zaledwie 15-minutowej pracy programisty oraz przykład programowania własnego smartfona. Zaprezentowane zostały nowoczesne techniki ochrony sieci komputerowych przed atakami hakerskimi. Miłośnicy gier komputerowych poznali praktyczne tajniki biznesu w tym sektorze.

Ponadto, przez trzy dni trwania widowiska w holu głównego budynku WSB-NLU trwała prezentacja samochodów elektrycznych i hybrydowych. Każdy chętny mógł spróbować specjałów kuchni molekularnej. Ponadto, uczestnicy wydarzenia chętnie brali udział w wyścigach dronów, pokazach tańca i licznych konkursach organizowanych przez partnerów wydarzenia.

Organizatorem widowiska była Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University z siedzibą w Nowym. Uczelnia od wielu lat kształci w dziedzinie IT. Głównym działaniem w tym zakresie jest realizacja studiów inżynierskich na kierunku „Informatyka” o specjalnościach: Programowanie Aplikacji Biznesowych, Grafika Komputerowa i Multimedia.

https://www.youtube.com/watch?v=kNVeT6eVqDg

https://www.facebook.com/pg/WSBNLUOfficial/photos/?tab=album&album_id=1232054310177406

Potęga informatyki 2017 – GALERIA