Sesja o Kazimierzu Wielkim

lo2

Uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum brali udział w sesji historycznej poświęconej Kazimierzowi Wielkiemu i jego czasom, zorganizowanej w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni. W programie uroczystości znalazły się:
– wykład „Jak w dawnym Krakowie ucztowano”, który przedstawiła pani Dyrektor Archiwum Narodowego w Krakowie dr Kamila Follprecht;
– wykład „Moda w czasach Kazimierza Wielkiego” zaprezentowany przez panią dr Marię Molendę z Fundacji Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej;
– wykład „Kazimierz Wielki a Bochnia”, który wygłosiła pani Zofia Sitko z bocheńskiego oddziału Archiwum Narodowego w Krakowie.

W przerwach między wykładami mieliśmy okazję podziwiać pokazy sztuki fechtunku i tańców historycznych w wykonaniu wiśnickiej grupy odtwórstwa historycznego Per Saecula.

Na zakończenie odbył się konkurs z wykorzystaniem platformy internetowej Kahoot i urządzeń mobilnych. Zmagania konkursowe wzbudziły wiele emocji. Nasza drużyna, rywalizująca z licealistami zajęła w tych zmaganiach trzecie miejsce. Gratulujemy dobrego wyniku !

Sesja o Kazimierzu Wielkim – GALERIA