Szlachetna Paczka

szlachetna-paczka-480

Nasza Szkoła wzięła udział w akcji „Szlachetna Paczka” organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki ofiarności Uczniów, ich Rodziców i Nauczycieli udało się zgromadzić kilka kartonów z podarunkami.

Dziękując wszystkim Rodzicom naszych Uczniów, pragniemy w sposób szczególny wyrazić wdzięczność państwu Mariuszowi i Katarzynie Łucyków i pani Joannie Potasz oraz panu Bartkowi de Lorme, którzy w piątkowy wieczór znaleźli czas, by przewieźć paczki do magazynu.

„Twoje zaangażowanie to także znak, że istnieje świat, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi, pomagają przyjaciołom w biedzie, nie boją się przekraczać siebie dla innych.”

(ks. Jacek Stryczek, Prezes Zarządu Stowarzyszenie WIOSNA)

img_20161209_180341

Poniżej przedstawiamy relację z wręczenia paczki rodzinie.

Drogi Darczyńco,Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem MLP II-2327-527731), chciał przekazać kilka słów od siebie.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Przed domem rodziny wyczekiwał już na nas syn, który, gdy tylko nas zobaczył, pobiegł z radością do środka, by powiadomić mamę, że jesteśmy. Pierwszą reakcją Pani Barbary był szok, spowodowany ilością paczek. Gdy wniosłyśmy dwie pierwsze, zamknęła za nami drzwi, nie spodziewając się niczego więcej. Przez cały czas dziękowała nam za dary i prosiła o podziękowanie Darczyńcy. Kacper, gdy tylko zobaczył swój wymarzony helikopter, nie mógł się z nim rozstać. Był zachwycony, że w końcu to koledzy będą mu czegoś zazdrościć, a nie na odwrót.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Jeszcze raz bardzo dziękuję za udział w projekcie i zaangażowanie. Jestem pod wrażeniem, że w tak krótkim czasie potrafili się Państwo zorganizować i załatwić wszystkie najważniejsze potrzeby rodziny. Podziwiam za załatwienie pompy, gdyż wiem, że wymagało to więcej energii niż zakup innych rzeczy i zapewniam, że rodzina bardzo to doceniła.
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Rodzina była bardzo wdzięczna i prosiła o dane Darczyńcy, gdyż chciała podziękować osobiście w formie listu.