Certyfikat AG wolontariat (1)

Dnia 19.06.2017 r. nasi uczniowie odwiedzili dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Z okazji Dnia Sportu, organizowanego przez ośrodek, wspólnie uczestniczyliśmy w konkurencjach sportowych. Młodzież w ramach wolontariatu opiekowała się młodszymi kolegami, uczyła się tolerancji i szacunku wobec niepełnosprawnych.

CERTYFIKAT DLA SZKOŁY – DZIAŁANIA

W dniu 1 września 2016r. w trakcie uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2016/2017 Rokiem Wolontariatu. W związku z powyższym uczniowie Akademickiego Gimnazjum w Bochni przystąpili do konkursu, ogłoszonego przez Studium Prawa Europejskiego pod nazwą Szkolny Klub Wolontariatu – II edycja.

Zadania przewidziane regulaminem konkursu realizowaliśmy w okresie od 29 listopada 2016 r. do 29 maja 2017 r. W ramach działań Szkolnego Klubu Wolontariatu w naszej szkole miały miejsce:

• Lekcje dotyczące promowania idei wolontariatu

• Konkurs plastyczny nt. „Pomocna dłoń”

• Zbiórka karmy dla bezdomnych kotów, podopiecznych fundacji „Z pazurem”

• Zbiórka makulatury

• Zbiórka plastikowych nakrętek

• Zbiórka maskotek

• Udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

• Udział w akcji „Szlachetna Paczka”

Za wykonanie zadań przewidzianych regulaminem otrzymaliśmy Certyfikat Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Wolontariat – GALERIA