Ogród Doświadczeń i Synagoga

Ogród doświadczeń (9)

W dniu 25 kwietnia 2016 r. uczniowie Akademickiego Gimnazjum w Bochni zwiedzali Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Wśród parkowej zieleni znajdują się tam oryginalne, duże urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również, co nie mniej ważne, bawić tak, by przyswajanie wiedzy i refleksja nad prawami natury stała się przyjemnością, niezależnie od wieku.

Gimnazjaliści mogli samodzielnie rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość  z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i wykonać wiele innych eksperymentów. A przede wszystkim poprzez osobiste doświadczanie i przeżywanie zjawisk fizycznych, z udziałem własnych zmysłów, próbować rozumieć świat otaczających nas zjawisk. Wizyta w Ogrodzie przyniosła wiele radości, świetnie bawili się uczniowie wraz ze swoimi opiekunami.

Kolejny etap wycieczki miał miejsce w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, w Starej Synagodze przy ulicy Szerokiej. Uczniowie zapoznali się tam z historią i kulturą Żydów w Polsce. Mieli również okazję przymierzyć stroje, które nosili ich rówieśnicy narodowości żydowskiej oraz poznać tajniki najważniejszych wydarzeń z życia żydowskiej społeczności.

GALERIA – Ogród Doświadczeń i Synagoga