Wyprawa w Himalaje

Spotkanie z Himalaistą (4)

W naszym gimnazjum gościliśmy p. Sylwię Bajek i p. Szczepana Brzeskiego, którzy opowiedzieli nam o swojej wyprawie na Mount Everest, przenosząc nas tym samym w magiczne miejsca szczytów górskich. Himalaiści opowiedzieli uczniom jak wygląda przygotowanie do wyprawy – krok po kroku, a także o codziennych wyzwaniach i trudach, jakie czekają, zanim można rozpocząć podejście na sam szczyt góry.

*

SZCZEPAN BRZESKI

Podróżnik, biegacz maratonów i ultra-biegów górskich, pasjonat gór wysokich, przyrody, przestrzeni, pochodzący z Bochni. Od 2012 roku zdobywa szczyty należące do rozszerzonej wersji Korony Ziemi (9 szczytów). Na swoim koncie ma 8 z nich, m.in.: Denali na Alasce, antarktyczny Masyw Vinsona, Piramidę Carstensz w Papui. Do ukończenia projektu Korona Ziemi brakuje mu już tylko Mount Everest. Zawodowo od 10 lat doradca i konsultant w zakresie zarządzania, finansowania oraz koncepcji biznesowych  przedsiębiorstw. Wykładowca na UJ, AGH, Politechnice Krakowskiej oraz Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

*

SYLWIA BAJEK

Podróżniczka, miłośniczka wspinaczki skałkowej, fotografii reportażu, poczucia wolności, minimalizmu, ‚dziania się’… Biega maratony, jest stałą członkinią ekipy biegaczy 42 do Szczęścia’. Pochodzi z Rzeszowa. Na co dzień studentka Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na swoim górskim koncie ma m.in. Denali, Island Peak, Gran Paradiso.

*

Wyprawa w Himalaje – GALERIA