Cała Polska czyta dzieciom

cala-polska-czyta-1

Nauczenie języka wymaga bezpośredniej obecności zaangażowanej osoby, która objaśnia świat, reaguje na dziecięce pytania i zachowania, zachęca dziecko do rozmowy. Dzieci uczą się języka, gdy wyraźnie słyszą poprawny język, gdy widzą dorosłego, który do nich mówi lub im czyta, gdy wielokrotnie słyszą te same zdania i teksty, gdy mają okazję do zadawania pytań i do mówienia.

Codzienne głośne czytanie przez dorosłego jest niezwykle skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów, nauczenia – bez żadnych formalnych lekcji i ćwiczeń – poprawnej gramatyki i składni, a także doskonalenia mowy. Dziecku, któremu codziennie wyraźnie czytamy i dużo z nim rozmawiamy, nie będą potrzebni logopedzi i żmudne ćwiczenia wymowy. Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu.

Uczniowie kl. II Akademickiego Gimnazjum dołączyli do Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska czyta dzieciom” poprzez zbiórkę licznych bajek i baśni oraz zbiorów wierszyków dla grupy czterolatków z Publicznego Przedszkola nr 5 w Bochni. Następnie delegacja młodzieży w składzie: Izabela Kłósek, Julia Durbas, Albert Mroczek i Jan Nawrocki wraz z wychowawcą mgr Katarzyną Kruczek – Kozioł udała się do przedszkolaków w celu przekazania im zebranych  książek. Po przeczytaniu kilku wybranych bajeczek oraz  krótkiej zabawie uczniowie poczęstowali  maluchy słodyczami. W podziękowaniu od 4- latków oraz Pani wychowawczyni a także Dyrekcji przedszkola młodzież otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

Cała Polska czyta dzieciom – GALERIA