alLogo

DZIEŃ OTWARTY

24 marca 2018 roku
W najbliższą sobotę, w godz. 9.00-13.00, serdecznie zapraszamy Gimnazjalistów i ich Rodziców do odwiedzenia naszej szkoły. Zgodnie z reformą oświaty działające od roku 2015/2016 Akademickie Gimnazjum w Bochni przekształca się z dniem 1 września 2018 w trzyletnie Akademickie Liceum.
Liceum będzie ukierunkowane na przedmioty ścisłe (matematyka, informatyka, fizyka, biologia i chemia) z wysokim poziomem nauczania języków obcych (angielski, niemiecki i hiszpański).
W czasie dnia otwartego będzie można zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Planujemy utworzyć klasy: matematyczno-informatyczną w modelu przedmiotów rozszerzonych: matematyka-informatyka, lub matematyka-fizyka, ze zwiększoną liczbą godzin języka angielskiego i klasę biologiczno-chemiczną z rozszerzeniem matematyki, biologii, chemii. Będą też obowiązkowe stałe zajęcia dodatkowe w laboratorium chemicznym i biologicznym. Więcej szczegółów na http://akademickieliceum23.pl W sobotę od godz. 10.00 nasza kadra pedagogiczna zaprezentuje ofertę dydaktyczną dla planowanej klasy biologiczno-chemicznej. Gimnazjaliści będą mieli okazję do samodzielnego wykonywania doświadczeń. Podczas prezentacji części chemicznej zostanie przedstawiony kolorowy świat chemii, chemiczny wulkan, lokomotywa, suchy lód, ciekły azot. Dodatkową atrakcją będą pyszne lody wykonane przy pomocy ciekłego azotu. Na warsztatach biologicznych zaprezentowany zostanie kwas deoksyrybonukleinowy, będący nośnikiem informacji genetycznej oraz technika izolacji DNA (kiwi oraz cebuli). Dodatkowo wykonane zostaną barwienia bakterii odpowiedzialnych za prawidłową pracę naszych jelit oraz komórek grzybów dzięki którym na śniadanie mamy zawsze świeże pieczywo. Do dyspozycji uczniów będą liczne preparaty mikroskopowe oraz przyżyciowa obserwacja organizmów z „kropli wody”. Poczuj chemię do chemii oraz odkryj biologię jakiej nie znałaś/eś!
Serdecznie zapraszamy!